
Esther den Boer
Zangdocente
Zolang ik me kan herinneren werd er bij ons thuis altijd gezongen en muziek gemaakt. Zangeres worden was mijn droom en ik heb dan ook menig uur voor de spiegel gestaan met een haarborstel als microfoon. Toch was het conservatorium niet mijn eerste gedachte, ik was actief als zangeres, zong in menig koor en band en genoot er van, maar op een gegeven moment wilde ik toch meer, ik wilde weten wat mijn stem nog meer kon en hoe ik dat ook op anderen kon overbrengen. Ik heb toen zangles genomen en mijn stem bleek heel geschikt voor klassieke zang, er ging een wereld voor me open!
Ik heb gestudeerd aan het conservatorium in Alkmaar en Utrecht en heb mijn Bachelor en Master behaald in klassieke zang. Sindsdien heb ik prachtige dingen mogen zingen en op vele podia gestaan, in binnen- en buitenland, zowel solo als in professionele koren. Ik heb o.a. gewerkt bij het Groot Omroepkoor, Consensus Vocalis en de Nederlandse Reisopera. Hoogtepunten zijn de uitvoering van de 2e symphonie van Mahler in Berlijn onder sir Simon Rattle, een tournee door Spanje met mijn eigen ensemble (zang, klarinet, piano) en concerten tijdens het festival Oude Muziek in Utrecht.
Als vocalist heb ik 26 jaar ervaring en het geven van zangles/coaching doe ik 24 jaar. Als worshipleader en docent voor (aankomende) worshipleaders/singers heb ik 14 jaar ervaring (lichte muziek).
In de afgelopen jaren heb ik zangtechnisch veel kennis opgedaan, uiteraard door mijn studie aan het Utrechts Conservatorium, maar ook door verschillende cursussen en masterclasses van o.a. Marcel Beekman, Maarten Koningsberger, Anne Murray, Peter Kooij, Cathrine Sodolin en Charlotte Margiono. De basis van mijn eigen zangtechniek leerde ik van Maria Rondèl (docent aan de conservatoria in Amsterdam, Alkmaar en Leeuwarden) en Jón Thorsteinsson (docent aan het Utrechts Conservatorium). Van hen leerde ik een gezonde klassieke techniek, maar ook musical en lichte muziek kwamen veelvuldig voorbij. Tevens heb ik jaren les gehad in de Lichtenberger Methode. Het doel van deze methode is te komen tot een ruime, vrije stemklank die zonder moeite tot stand komt.
Recent (2024) heb ik de cursus 'Mastering the voice, the art and science of vocal problem solving' afgerond.
Het werken met ‘de stem’ vind ik heerlijk. De stem is de spiegel van de ziel en is zo verweven met emotie, als mensen hun stem ‘vinden’ en kunnen laten klinken, word ik daar heel blij van. Dat ik daar een aandeel in mag hebben vind ik heel bijzonder. Techniek is een middel om jou je verhaal te laten vertellen met jouw eigen unieke stem en emotie.
